01/11/2019

Predsednik Pokrajinske vlade Igor Mirović i direktor Uprave za kapitalna ulaganja Autonomne pokrajine Vojvodine Nedeljko Kovačević, obišli su danas radove na izgradnji postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Feketiću, u opštini Mali Iđoš. Reč je o projektu vrednom oko 479 miliona dinara za čiju realizaciju je, Uprava za kapitalna ulaganja Autonomne pokrajine Vojvodine u 2019. godini, izdvojila gotovo 203 miliona dinara.

„Danas smo pokrenuli proces izgradnje prečistača otpadnih voda širom AP Vojvodine. Nismo bili zadovoljni stanjem u ovoj oblasti, jer je to godinama bio veliki problem koji je decenijama zanemarivan. Ovo je prvi put da Pokrajina finansira ovako tehnički zahtevan posao vredan četiri miliona evra, za naseljena mesta Mali Iđoš, Lovćenac i Feketić“, istakao je predsednik Mirović.

Obilasku radova prisustvovali su i pokrajinski sekretar za urbanizam i zaštitu životne sredine Vladimir Galić i predsednik Opštine Mali Iđoš Marko Lazić.