30/10/2019

Председник Покрајинске владе Игор Мировић и директор Управе за капитална улагања Аутономне покрајине Војводине Недељко Ковачевић, положили су данас камен темељац за изградњу објекта Предшколске установе „Влада Обрадовић Камени“ у Шимановцима, у општини Пећинци, за чију изградњу је, Управа за капитална улагања Аутономне покрајине Војводине, издвојила готово 67 милиона динара.

Пројектом је предвиђено извођење радова прве A фазе чија је вредност око 66 милиона динара.

„Наша намера је да заједно са локалном самоуправом решимо овај вишедеценијски проблем, јер су деца ове предшколске установе боравила у основној школи у неадекватним условима“, казао је председник Мировић.

Председник Општине Пећинци Жељко Трбовић истакао је да је данас велики дан за општину, јер, како је рекао, локална самоуправа не би могла сама да реализује овај велики пројекат без подршке Покрајинске владе и Управе за капитална улагања Аутономне покрајине Војводине.