01/11/2019

Председник Покрајинске владе Игор Мировић и директор Управе за капитална улагања Аутономне покрајине Војводине Недељко Ковачевић, обишли су данас радове на изградњи постројења за пречишћавање отпадних вода у Фекетићу, у општини Мали Иђош. Реч је о пројекту вредном око 479 милиона динара за чију реализацију је, Управа за капитална улагања Аутономне покрајине Војводине у 2019. години, издвојила готово 203 милиона динара.

„Данас смо покренули процес изградње пречистача отпадних вода широм АП Војводине. Нисмо били задовољни стањем у овој области, јер је то годинама био велики проблем који је деценијама занемариван. Ово је први пут да Покрајина финансира овако технички захтеван посао вредан четири милиона евра, за насељена места Мали Иђош, Ловћенац и Фекетић“, истакао је председник Мировић.

Обиласку радова присуствовали су и покрајински секретар за урбанизам и заштиту животне средине Владимир Галић и председник Општине Мали Иђош Марко Лазић.