19/06/2019

Директор Управе за капитална улагања Аутономне покрајине Војводине Недељко Ковачевић и председници општинa Бачка Топола, Габор Кишлиндер, Срборан, Радивој Парошки и Мали Иђош, Марко Лазић, потписали су данас у просторијама Управе за капитална улагања Аутономне покрајине Војводине уговоре о преносу средстава за финансирање пројеката изградње постројења за пречишћавање отпадних вода.

Средства за финансирање пројеката изградње постројења за пречишћавање отпадних вода у три војвођанске општине, у укупној вредности од око 558 милиона динара, определила је Покрајинска влада преко Управе за капитална улагања Аутономне покрајине Војводине.

Тако је за 2019. годину, општини Србобран опредељено 163.500.000,00 динара, општини Мали Иђош 202.800.000,00 динара и општини Бачка Топола 191.500.000,00 динара. Поред средстава која је издвојила Покрајинска влада, средства је определила и општина Бачка Топола у износу од око 100 милиона динара.

Према речима директора Управе за капитална улагања, Недељка Ковачевића, расписивање јавних набавки за избор извођача сe очекује у наредним данима, док се почетак радова на изградњи пречистача очекује на јесен ове године.