22/05/2023

Радови на изградњи бициклистичке стазе Нови Сад – Бегеч (трећа фаза), од Улице Симе Матавуља у Новом Саду до Дунавске улице у Футогу приводе се крају. Пројекат изградње ове деонице бициклистичке стазе од Новог Сада до Бегеча заједнички финансирају Покрајинска влада преко Управе за капитална улагања АП Војводине и Град Нови Сад у укупном износу од 170 милиона динара. Бициклистичка стаза Нови Сад – Бегеч припада једном од три бициклистичка коридора који пролазе кроз Србију – коридору „Еуро вело 6″, који иде од Атлантика до Црног мора.

Након обиласка радова, председник Покрајинске владе Игор Мировић је рекао да је задовољан јер је заједничким улагањем Покрајине и Града, ова инвестиција приведена крају, што ће омогућити да пешаци и бициклисти буду безбеднији на тој деоници. Очекује се да радови буду завршени почетком јуна месеца, а председник Мировић је најавио да је план за наредну годину и изградња бициклистичке стазе од Петроварадина до Беочина са реконструкцијом четири станичне зграде, које ће бити претворене у ресторане и објекте за рентирање бицикала.