Председник Покрајинске владе Игор Мировић, директор Управе за капитална улагања Недељко Ковачевић и покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић, разговарали су данас у Епархији сремској Српске православне цркве у Сремским Карловцима, с епископом Василијем и председницима више сремских општина о заједничким активностима на обнови фрушкогорских цркава и манастира и заштити српског културног наслеђа у Срему. На састанку је истакнута потреба да се тимски и координисано са покрајинског и локалног нивоа, у сарадњи са Епархијом сремском, заједнички ради на припреми и раелизацији пројеката који ће допринети очувању светиња на Фрушкој гори, као и на развоју и промоцији религиозног туризма на подручју сремских општина.

Договорено је да локалне самоуправе, према утврђеним приоритетима, припреме пројектно-техничку документацију, како за обнову путне мреже до манастира, тако и за санацију и изградњу верских објеката који имају огроман значај за очување историје и културе српског народа. Састанку су присуствовали и представници Новог Сада, Сремских Карловаци, Ирига, Беочина, Сремске Митровице, Старе Пазове, Инђије, Руме, Шида, Пећинаца и Сурчина.