18/03/2019

Данас је у Иригу отворена обновљена родна кућа Борислава Михајловића Михиза – великог имена наше књижевности, позоришта и културе – која је претворена у Центар за развој културе. Управа за капитална улагања АП Војводине је на јавном конкурсу у области културе, за финансирање пројекта Реконструкција и адаптација родне куће Борислав Михајловић Михиз у Иригу – II фаза, Општини Ириг доделила 11 милиона динара.

Данашњем догађају присуствовали су председник Покрајинске владе Игор Мировић, министар културе и информисања Владан Вукосављевић, покрајински секретар за културу, јавно информисање и односе с верским заједницама Драгана Милошевић, покрајински секретар за високо образовање и научноистраживачку делатност Зоран Милошевић, кћерка Борислава Михајловића Михиза Мила Јанковић и академик Матија Бећковић.