30/11/2017

Председник Покрајинске владе Игор Мировић, потпредседник Покрајинске владе и покрајински секретар за образовање, прописе, управу и националне мањине – националне заједнице Михаљ Њилаш и директор Управе за капитална улагања Недељко Ковачевић посетили су општину Темерин где су са представницима локалне самоуправе разговарали о плановима даљег развоја општине. Према речима председника Мировића, заједничким снагама локалне управе, Покрајинске владе и надлежних служби министарстава на националном нивоу, покренут талас обнове јавних објеката у овој општини.

„На нашу заједничку иницијативу припремамо реконструкцију предшколске установе у Сиригу и заједнички се ради и у делу комуналне инфраструктуре. Припремамо и нове пројекте, као што су уређење центра Темерина, кружни ток као део прилаза индустријској зони, пешачко-бициклистичка стаза до Јегричке. Припремамо се да у наредној и у 2019. години заједнички уђемо, још амбициозније, у изградњу пречистача и у припрему пројектно-техничке документације за обилазницу и за другу траку пута од Новог Сада до Бачког Јарка“, рекао је председник Покрајинске владе.

Мировић је нагласио да Темерин није добијао довољно средства, много мање у односу на друге општине у Војводини.

„Издвојићемо више средстава за темеринску општину у наредним годинама, а већ смо у 2017. години демонстрирали ту своју политику равномернијег односа према општинама, без било каквих других критеријума осим критеријума који су везани за степен развијености, степен оспособљености да општине припреме пројектну документацију, за смисао улагања, пре свега у економски развој и у одржавање јавних објеката који треба да служе свим грађанима“ рекао је Мировић и додао да ће свака општина бити успешна онолико колико буде водила пажњу о јавним објектима, као што су предшколске установе, школе, домови здравља, затим о индустријским зонама као местима где се ствара нова вредност за општину и предузетницима, као и о ефикасности сопственог система.

Након радног састанка са председником општине Темерин Ђуром Жигом, делегација Покрајинске владе обишла је реновирану Основну школу „Петар Кочић“, радове на изградњи комуналне канализационе инфраструктуре у овом месту, као и радове на реконструкцији амбуланте у Бачком Јарку, инвестицију за коју су средства обезбеђена на конкурсу Управе за капитална улагања.