27/08/2019

Председник Покрајинске владе Игор Мировић, председница Општине Ковин Сања Петровић и директор Управе за капитална улагања Недељко Ковачевић обишли су данас завршне радове на изградњи објекта Предшколске установе „Наша радост“ у Ковину, које финансира Покрајинска влада преко Управе за капитална улагања АП Војводине.

Управа за капитална улагања АП Војводине је на јавном конкурсу у области образовања и ученичког стандарда, за финансирање радова на изградњи Предшколске установе „Наша радост“ у Ковину определила 35 милиона динара.

„Радимо заједно како бисмо до краја септембра имали нов вртић по најсавременијим стандардима и са повећаним капацитетом за 150 деце. Ово је био један од већих проблема у општини Ковин који смо решили“, казао је председник Мировић.

Пуштањем овог објекта у рад биће обезбеђени адекватни услови за васпитно-образовни рад, листе чекања неће постојати, а растеретиће се и наш централни објекат“, изјавила је директорка Предшколске установе „Наша радост“, Александра Алавања.
.