19/05/2020

Председник Покрајинске владе Игор Мировић и директор Управе за капитална улагања Аутономне покрајине Војводине Недељко Ковачевић обишли су данас радове на реконструкцији, доградњи постојећих и изградњи нових објеката у оквиру комплекса дворца Хертеленди у Бочару, у општини Нови Бечеј.

Уговорена вредност радова, које финансира Управа за капитална улагања Аутономне покрајине Војводине, је око 362 милиона динара.

Нови вишенаменски комплекс ће обухватати различите садржаје намењене деци предшколског и нижег школског узраста како би се створили адекватни услови за реализацију програма едукације, одмора и рекреације, социјализације и боравка у природи.

Догађају су присуствовали и потпредседник Покрајинске владе и покрајински секретар за образовање, прописе, управу и националне мањине – националне заједнице Михаљ Њилаш и председник Општине Нови Бечеј Саша Максимовић.