10/11/2021
Директор Управе за капитална улагања АП Војводине Недељко Ковачевић састао се у Вршцу са градоначелницом Драганом Митровић са којом је разговарао о даљем унапређењу сарадње са овом локалном самоуправом.
Управа за капитална улагања је у периоду од јула 2016. године до данас путем јавних конкурса определила 243.631.946,75 динара за финансирање седам пројеката на територији Града Вршца. Захваљујући овим средствима завршена је изградња канализације употребљених отпадних вода у насељеном месту Павлиш, реконструисан главни колектор фекалне канализације Ф 800 у Вршцу, адаптиран систем централног грејања са у објекту ОШ „Олга Петров Радишић“ и набављена неопходна медицинска опрема за потребе Опште болнице и Специјалне болницу за психијатријске болести у Вршцу. У најскорије време, биће започета и изградња доводник аводе од Града Вршца до северне индустријске зоне у Вршцу. Сагледавши резултате досадашње сарадње, на радном састанку је договорено да се интензивира досадашња сарадња, што ће у наредном периоду допринети развоју северне индустријске зоне, а тиме и даљем привредном развоју овог дела Војводине.