05/09/2016

Покрајински секретар за здравство доц. др Зоран Гојковић и директор Управе за капитална улагања АП Војводине Недељко Ковачевић посетили су данас Општу болницу у Сремској Митровици и том приликом обишли реновирани део Службе за радиолошку дијагностику, где је инсталиран нови рендген апарат са пратећим системима. Покретни рендген апарат, намењен за дијагностику лежећих пацијената, набављен је средствима обезбеђеним преко конкурса Управе за капитална улагања АП Војводине.

Указујући на значај који Општа болница има у сремском округу, др Гојковић је рекао да је набавка нове медицинске опреме била неопходна да би се пружило потребно лечење за све грађане сремског округа.
„Веома је битно да Општа болница у Сремској Митровици има добру медицинску опрему да би била у могућности да пружи адекватну како дијагностику, тако и лечење пацијената. С тим у вези ће Покрајински секретаријат за здравство и Покрајинска влада у наредном периоду да учине све напоре да се што боље и квалитетније опреми ова болница, да набавимо и нови ЦТ апарат најновије технологије, а све у циљу унапређења дијагностичких процедура у сремскомитровачкој болници ка којој гравитира око 350.000 грађана,“ нагласио је секретар Гојковић. Осврћући се на застарелост медицинске опреме и кварове са којима се свакодневно суочавају запослени митровачке болнице, др Гојковић је додао да ће Покрајински секретаријат за здравство помоћи да се у најскорије време поправи покварени ЦТ апарат.

Захваљујући средствима Управе за капитална улагања АП Војводине, Општа болница је у последње две године набавила неопходну медицинску опрему укупне вредности 45.508.732,98 динара.

„Управи за капитална улагања АП Војводине су достављени прегледи потреба здравствених установа на територији Војводине и у наредном периоду ћемо, у сарадњи са Покрајинским секретаријатом за здравство, утврдити приоритете улагања у области здравствене заштите. У складу са висином расположивих средстава у покрајинском буџету, направићемо план улагања у здравство за 2016. и 2017. годину како бисмо грађанкама и грађанима Војводине обезбедили квалитетнију здравствену заштиту“, нагласио је у изјави новинарима директор Управе за капитална улагања АП Војводине Недељко Ковачевић.

У Служби за радиолошку дијагностику митровачке болнице, годишње се уради око 37.000 рендген дијагностичких процедура. С обзиром на повећани број пацијената којима је потребна ова болничка услуга, пуштањем у рад новог рендген апарата биће не само смањен број пацијената који чекају на овај специјалистички преглед, већ и омогућена квалитенија дијагностика и успешније лечење.