12/06/2020

Председник Покрајинске владе Игор Мировић и директор Управе за капитална улагања Аутономне покрајине Војводине Недељко Ковачевић обишли су данас радове на реконструкцији пута ка граничном прелазу Јамена-Рачиновци у општини Шид.

За реализацију пројекта вредног око 210 милиона динара, Управа за капитална улагања Аутономне покрајине Војводине је, на јавном конкурсу у области саобраћајне инфраструктуре, определила средства у износу од 170 милиона динара.

Предметни локални пут се налази на тромеђи Србије, Хрватске и Босне и представља наставак саобраћајнице која води из центра села Јамена према селу Рачиновци у Хрватској. Крај деонице је на државној граници, где се повезује са постојећом саобраћајницом на страни Хрватске. Пројектом је предвиђена изградња пута у дужини од око 3100 m и у ширини од 6,5 m.

Обиласку радова присуствовао је и покрајински секретар за пољопривреду, водопривреду и шумарство Вук Радојевић.